Новини

Реалізація яких товарів потребує застосування РРО

14.11.2017 / 14:00

Підприємці — платники єдиного податку першої — третьої груп зобов’язані проводити продаж технічно складних побутових товарів винятково через зареєстровані належним чином РРО.

Зазначену норму передбачено положеннями п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу та ст. 9 Закону України від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон про РРО).

При цьому для цілей Закону про РРО термін «технічно складні побутові товари, які підлягають гарантійному ремонту» — це непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування тощо), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний термін.

Групи технічно складних побутових товарів затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 231. Зокрема, перелік містить вісім груп товарів:

«Вироби із чорних металів»;

«Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини»;

«Електричні машини, обладнання та їх частини, апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»;

«Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»;

«Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні, медичні або хірургічні, їх частини та приладдя»;

«Годинники всіх видів та їх частини»;

«Музичні інструменти, їх частини та приладдя»;

«Іграшки, ігри та спортивний інвентар, їх частини та приладдя».

(За матеріалами ГУ ДФС у Херсонській області)