Новини

Якщо орендар повернув поліпшені активи: як оподатковувати

14.11.2017 / 15:00

Після закінчення договору оперативної оренди платник податку — орендар на підставі положень абзацу четвертого п. 138.1 та абзацу третього п. 138.2 ст. 138 Податкового кодексу має збільшити фінрезультат на суму неамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначеної відповідно до ПБО, та зменшити фінрезультат на суму недоамортизованої частини витрат на ремонт/поліпшення орендованих основних засобів, визначеної з урахуванням положень цієї статті.

Щодо оподаткування ПДВ, то якщо платником-орендарем понесено витрати на поліпшення об’єкта оренди і такі витрати не компенсовано орендодавцем, при поверненні об’єкта оренди таке поліпшення вважається безоплатно наданою послугою, яка підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою виходячи із ціни придбання товарів/послуг, використаних для такого поліпшення.

Якщо між орендодавцем та орендарем укладено окремі договори про надання орендодавцем орендарю компенсації витрат орендаря на поліпшення об’єкта оренди, то суми коштів, сплачених (відшкодованих, компенсованих) за такими договорами, є окремою операцією з надання послуги з поліпшення основних фондів і розглядаються як окремий об’єкт оподаткування, який підлягає оподаткуванню ПДВ за основною ставкою виходячи із ціни, визначеної у відповідних договорах.

(Лист ГУ ДФС в Одеській області від 08.11.2017 р. № 2559/ІПК/15-32-12-01-14)