Новини

Постраждалим учасникам Революції Гідності планують надати статус учасників бойових дій

15.11.2017 / 12:30

14.11.2017 р. Верховна Рада України ухвалила законопроект № 5697 щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб.

Відповідно до внесених змін постраждалими учасниками Революції Гідності є особи, які на виконання Закону України «Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей» включені до переліку осіб, які під час участі в масових акціях громадського протесту отримали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), але такі ушкодження не призвели до інвалідності, та звернулися за медичною допомогою у період з 21.11.2013 р. по 30.04.2014 р. — отримають статус учасника бойових дій та зможуть користуватися пільгами, передбаченими розділом ІІІ ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.93 р. № 3551-XII.

Зазначено, що у разі якщо ветерани війни та постраждалі учасники Революції Гідності мають право на одночасне отримання посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни, учасника війни та постраждалого учасника Революції Гідності, то вони можуть отримати лише одне посвідчення за власним вибором.

Також видається одне посвідчення за вибором, у якому робиться відмітка про встановлення іншого правового статусу учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни та постраждалим учасникам Революції Гідності, які одночасно є особами, на яких поширюється чинність цього Закону.