Новини

Очікується нова версія УКТЗЕД

17.11.2017 / 15:00

15.11.2017 р. Кабмін підтримав законопроект «Про Митний тариф України», який Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило разом з ДФС.

Документ не змінює ставки увізного мита на товари, а лише запроваджує нову класифікацію окремих товарів. Він ставить за мету – гармонізацію українського законодавства з нормами міжнародного права, а також спрощення міжнародної торгівлі для України. Згідно з законопроектом в основу митного тарифу буде покладено нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД). Вона створена на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів (ГС) 2017 р. і Комбінованої номенклатури ЄС і враховує всі зобов’язання України в рамках Світової організації торгівлі.

Гармонізована система опису та кодування товарів (ГС) — це товарна номенклатура, що використовується у 207 країнах світу, щоб забезпечити одноманітну класифікацію товарів для встановлення митних тарифів, здійснення заходів нетарифного регулювання та збирання статистичних даних. Зараз митний тариф в Україні бере за основу ГС у версії 2012 р., тоді як більшість країн світу використовує свіжішу версію 2017 р. Згаданий законопроект усуває цю проблему, адже бере за основу саме ГС 2017 р., у якій запроваджуються коди для нових видів товарів і скасовуються коди для тих, що вже вийшли з ужитку. Запровадження ГС 2017 р. від України очікує також Всесвітня митна організація.