Новини

Невмотивованих рішень про відмову у реєстрації ПН вже не буде

17.11.2017 / 16:30

Мінфін удосконалює форму прийняття рішень комісією ДФС щодо зупинення реєстрації податкових накладних.

У чому суть?

Проаналізовано судові рішення по позовах платників податків стосовно оскарження рішень Комісії ДФС про відмову у реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування. В більшості судових рішень зазначалося, що у рішеннях комісії ДФС були відсутні чіткі причини відмови. Зокрема, не було вказано, які документи не подані, які документи складені з порушенням законодавства, яких документів не вистачає для прийняття рішення про реєстрацію або зупинення податкових накладних.

Що зроблено?

З метою більшої ефективності та прозорості взаємодії ДФС та платників податків розроблено проект наказу щодо удосконалення форми рішення комісії ДФС, передбачивши зазначення у ньому детальних висновків щодо результатів розгляду документів платника податків та причини відмови у їх прийнятті.

Що це дає?

Платник отримуватиме вмотивовані висновки у разі відмови реєстрації податкових накладних. Разом з тим, це убезпечить платників податків від прийняття невмотивованих рішень про відмову у реєстрації податкових накладних. Таким чином відбудеться підвищення якості прийнятих рішень.

Ознайомитися з проектом наказу можна тут.