Новини

Продали квартиру: за яких умов не сплачується податок

17.11.2017 / 17:20

Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи від операцій з майном.

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року квартири, за умови її перебування у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, водночас така умова не поширюється на майно, отримане у спадщину.

Отже, дохід у вигляді вартості проданої квартири не оподатковуватиметься за дотриманням таких умов:

це перша операція з продажу квартири за один календарний рік;

квартира перебуває у власності понад три роки, за винятком випадку, коли вона отримана у спадщину.

У разі якщо хоча б одна з цих умов не дотримана, дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Таким чином, дохід, отриманий фізичною особою від продажу протягом звітного податкового року квартири, яка перебуває у власності такої особи менше трьох років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Якщо протягом того самого звітного податкового року цією особою продається друга квартира, то дохід, отриманий від такого продажу, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5 % незалежно від строку перебування цього об'єкта у власності фізичної особи.

(За матеріалами ГУ ДФС у Рівненській області)