Новини

Доступ до інформації по кредитам: як функціонуватиме Кредитний реєстр Нацбанку

17.11.2017 / 18:00

Верховною Радою 16.11.2017 р. в першому читанні прийнято законопроект № 7114-д від 15.11.2017 р. «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення та ведення Кредитного реєстру Національного банку України та вдосконалення процесів управління кредитними ризиками банків», за якими передбачається надання Нацбанку повноважень щодо створення та ведення Кредитного реєстру.

Водночас на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб покладається обов’язок щодо надання інформації до Кредитного реєстру про кредитні операції банків, які виводяться ним з ринку.

Документом встановлено розмір заборгованості позичальника перед банком, за умови перевищення якого банки отримують доступ до інформації з Кредитного реєстру про здійснені  кредитні операції з таким клієнтом. Також до обов’язків банків належатиме надання інформації до Кредитного реєстру та повідомлення клієнта про те, що інформація про нього надаватиметься до Кредитного реєстру та виправлення інформації, у разі обґрунтованого звернення позичальника.

Позичальнику, щодо якого передана інформація до Кредитного реєстру, надається право доступу до інформації про себе, яка міститься в Кредитному реєстрі, та право вимагати внесення змін до такої інформації у разі незгоди з її змістом.

Також Нацбанк буде зобов’язаний надавати позичальнику за його зверненням інформацію, яка міститься у Кредитному реєстрі щодо нього та вживати заходів щодо виправлення банками недостовірної інформації.

Метою законопроекта є зменшення рівня кредитного ризику, забезпечення безпеки банківських операцій, підвищення надійності й стабільності банківської системи для захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банку.