Новини

Якщо житло в аварійному стані: чи сплачувати податок?

20.11.2017 / 14:00

Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його частка (пп. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ)).

Базою оподаткування даним податком є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі його часток відповідно до пп. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 ПКУ.

База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності (пп. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 ПКУ).

У разі якщо житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена відповідно до закону — така нерухомість не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно (пп. «г’» пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ).

Тобто якщо об’єкт житлової нерухомості визнано згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади аварійним, то такий об’єкт не оподатковується податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

(За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області)

«Гарячі лінії»

Дата: 21 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42