Новини

Реалізація відпрацьованих мастил: чи є акциз?

20.11.2017 / 19:10

Визначальним для належності будь-яких нафтопродуктів до підакцизних товарів (пального) є визначення коду та опису таких нафтопродуктів згідно з УКТ ЗЕД.

Віднесення нафтопродуктів (зокрема, відпрацьованих мастил та масел) до окремого виду палива можливе лише на підставі інформації про призначення товару, його фракційний склад та фізико-хімічні показники. Зазначена інформація повинна бути підтверджена відповідними документами (сертифікатами аналізу, паспортами якості, висновками компетентної експертної установи тощо). У разі наявності обґрунтованих сумнівів щодо достовірності інформації, зазначеної у паспорті якості/сертифікаті відповідності на товар, необхідно провести лабораторні дослідження зразків вказаного товару з метою його ідентифікації та підтвердження коду згідно з УКТ ЗЕД.

Таким чином, якщо відпрацьовані мастила та масла підпадають під визначення «пальне» і класифікуються за кодом та описом товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД, зазначеним у пп. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу (такий код має бути підтверджено відповідними документами), то у цьому випадку вказаний товар (продукція) належить до підакцизних і підлягає оподаткуванню у разі його реалізації відповідно до норм Кодексу.

У разі якщо підприємство здійснює безпосередньо реалізацію підакцизних товарів, зокрема відпрацьованих нафтопродуктів (мастил та масел), то за такими операціями воно є платником акцизного податку та підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку з реалізації пального (пп. 212.3.4 п. 212.3 ст. 212 ПКУ).

(Лист ДФС України від 14.11.2017 р. № 2617/6/99-99-15-03-03-15/ІПК)

«Гарячі лінії»

Дата: 21 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42