Новини

На що можна витрачати валюту у закордонному відрядженні

21.11.2017 / 19:00

У розрахунках між резидентами і нерезидентами в межах торговельного обороту використовуються як засіб платежу іноземна валюта та грошова одиниця України — гривня. Такі розрахунки здійснюються винятково через уповноважені банки в порядку, установленому Нацбанком України.

Кошти з поточного рахунку в іноземній валюті юридичної особи та підприємця можуть бути використані за допомогою електронного платіжного засобу лише для:

одержання готівки за межами України для оплати витрат на відрядження;

здійснення розрахунків у безготівковій формі за межами України, які пов'язані з витратами на відрядження та витратами представницького характеру, а також на оплату експлуатаційних витрат, пов'язаних з утриманням та перебуванням повітряних, морських, автотранспортних засобів за межами України, відповідно до умов Кодексу торговельного мореплавства України, Повітряного кодексу України, Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, Міжнародної конвенції про дорожній рух.

Таким чином, розрахунки іноземною валютою за кордоном можуть здійснюватись тільки стосовно витрат, безпосередньо пов’язаних з відрядженням, зокрема на проїзд, оплату вартості проживання, придбання пального для службового автомобіля тощо.

За порушення резидентами зазначеного порядку розрахунків застосовується штраф у розмірі, еквівалентному сумі валютних цінностей, що використовувалися при розрахунках, перерахованій у валюту України за обмінним курсом Нацбанку України на день здійснення таких розрахунків. Зазначену норму передбачено ст. 7 та абзацом шостим п. 2 ст. 16 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 р. № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю»; пп. 7.1 п. 7 «Правил використання готівкової іноземної валюти на території України», затверджених постановою Правління Нацбанку України від 30.05.2007 р. № 200; п. 8.3 «Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах», затвердженої постановою Нацбанку України від 12.11.2003 р. № 492.

(За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області)