Новини

Оновлені критерії блокування ПН: роз’яснення ДФС

22.11.2017 / 11:00

17.11.2017 р. набули чинності зміни до критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (наказ Мінфіну № 926).

Відповідно до змін запроваджується автоматичне прийняття таблиці платника для підприємств із податковим навантаженням більше 2 % та градація рівня ризикового товару залежно від податкового навантаження.

Градація рівня ризикового товару передбачає, що залежно від податкового навантаження платники мають відповідний відсотковий рівень ризикового товару. Тобто при збільшенні значення податкового навантаження рівень ризикового товару також збільшується.

Наприклад, якщо у платника податку значення податкового навантаження становить 0,03, то його допустимий відсотковий рівень ризикового товару має бути не більше 75 %, для платника податків з податковим навантаження 0,01 такий допустимий рівень становить не більше 40 %. У разі перевищення відсоткового рівня ризикового товару податкова накладна потрапляє в зону ризику і, як результат, реєстрація її може бути зупинена відповідно до вимог пункту 201.16 ст. 201 розділу V Податкового кодексу.

Наказом також передбачено зупинку реєстрації розрахунків коригування на зміну вартості товарів більше ніж у два рази та/або зміну номенклатури товарів/послуг.

Такі зміни значно зменшать кількість зупинених податкових накладних сумлінним платникам податків та унеможливлять реєстрацію схемного кредиту за рахунок маніпуляції з товарами.

(За матеріалами прес-служби ДФС України)