Новини

Підвищення кваліфікації за рахунок підприємства: чи нараховується ЄСВ

22.11.2017 / 19:20

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) є роботодавці — підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, які використовують працю фізичних осіб за цивільно-правовими договорами (крім укладених з фізособою-підприємцем, якщо виконувані роботи (послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань). Базою нарахування ЄСВ для роботодавців є, зокрема, сума винагороди фізособи за виконання робіт (надання послуг).

Оплата праці (включаючи гонорари) працівників, які не перебувають у штаті підприємства (за умови, що розрахунки проводяться підприємством безпосередньо з працівниками за виконання робіт згідно з договорами цивільно-правового характеру (далі — ЦПХ), включаючи договір підряду (за винятком фізосіб — суб’єктів підприємницької діяльності)), належить до фонду оплати праці, на яку нараховується ЄСВ за виконану роботу. Водночас витрати підприємства на підготовку та перепідготовку кадрів, зокрема на навчання працівників в установах підвищення кваліфікації, професійної підготовки та перепідготовки кадрів, не віднесено до фонду оплати праці та не включаються до бази нарахування ЄСВ.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170 затверджено Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців та на які не нараховується ЄСВ. Згідно з п. 9 розділу ІІ зазначеного Переліку до таких витрат відносяться витрати на оплату навчання працівників у вищих навчальних закладах та установах підвищення кваліфікації, професійну підготовку та перепідготовку кадрів.

Отже, сума витрат, понесених підприємством у зв’язку з підвищенням кваліфікації працівника, який виконує роботи згідно з договором ЦПХ, не є базою нарахування ЄСВ.

(За матеріалами ГУ ДФС у Херсонській області)