Новини

Пайові внески ЖБК: чи коригується фінрезультат

23.11.2017 / 17:00

Житлово-будівельний кооператив має право на отримання статусу неприбутковості після закінчення будівництва (або придбання) і здачі об’єкта в експлуатацію у разі його подальшого обслуговування та управління таким житлово-будівельним кооперативом. При цьому такий кооператив втрачає право в статусі неприбуткової організації здійснювати будівництво інших об’єктів.

Об’єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Податкового кодексу (пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодексу).

Кодексом не передбачено коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за операціями з надходження коштів від сплати пайових внесків членами житлово-будівельного кооперативу. Отже, такі операції відображаються відповідно до правил бухгалтерського обліку.

(Лист ДФС України від 21.11.2017 р. № 2681/6/99-99-15-02-02-15/ІПК)