Новини

Кого враховує «єдинник» до загальної кількості осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах?

23.11.2017 / 18:00

Якщо підприємець — платник єдиного податку укладає договір, який передбачає оплату процесу праці, тобто містить ознаки трудового договору, то такий платник враховує працівників, яких залучає за таким договором, до загальної кількості осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах.

Якщо укладений договір відповідає нормам договору підряду, то підприємець — платник єдиного податку не враховує працівників, яких залучає за таким договором, до загальної кількості осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах.

Нагадаємо: однією з умов застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності є обмеження у використанні праці найманих осіб.

У разі перевищення чисельності фізосіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку, такі платники зобов’язані з першого числа місяця, що настає за податковим (звітним) періодом, у якому допущено таке перевищення, перейти на сплату інших податків і зборів.

Договори з громадянами на використання їх праці укладаються за трудовими або цивільно-правовими договорами.

З урахуванням ст. 37 Цивільного кодексу за договорами підряду оплачується не процес праці, а його конкретний (кінцевий) результат, що визначається після закінчення роботи і оформляється актом приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких і здійснюється виплата винагороди.

(За матеріалами ГУ ДФС у Луганській області)

«Гарячі лінії»

Дата: 31 травня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42