Новини

Бартерні операції у ФОП: чи є обмеження

27.11.2017 / 12:00

Бартерна (товарообмінна) операція — господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у негрошовій формі в рамках одного договору (п.п.14.1.10 п.14.1 ст.14 розділу І ПКУ).

За договором міни (бартеру) кожна із сторін зобов’язується передати другій стороні у власність один товар в обмін на інший. Кожна із сторін договору міни є продавцем того товару, який він передає в обмін, і покупцем товару, який він одержує взамін. До договору міни застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, договір контрактації або інші договори, елементи яких містяться в договорі міни, якщо це не суперечить суті зобов’язання (ст. 715, 716 ЦКУ).

Об’єктом оподаткування у фізичних осіб — підприємців (далі — ФОП) на загальній системі оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами (п.177.2 ст.177 ПКУ).

Обмежень щодо здійснення бартерних операцій (взаємозаліків) ФОП, які знаходяться на загальній системі оподаткування законодавством України не передбачено. Тобто ФОП на загальній системі оподаткування має право здійснювати бартерні операції.

(За матеріалами ГУ ДФС у Дніпропетровській області)