Новини

Контроль за обігом пального: як здійснюватиметься?

28.11.2017 / 11:00

Кабінет Міністрів України затвердив постанову щодо порядку ведення Єдиного державного реєстру витратомірів-лічильників та рівнемірів —лічильників рівня пального у резервуарі, передачі облікових даних з них електронними засобами зв’язку від 22.11.2017 р. № 891.

Документом передбачається створення багатофункціональної системи контролю з автоматизованого збору інформації щодо виробництва та реалізації пального, відстеження в режимі он-лайн наявності пального у резервуарах, перерахунку його залишків та надлишків, установлення динамічних відхилень його залишків та інших параметрів отримання та відпуску пального.

Згідно з документом держателем Реєстру є ДФС. Інформацію до Реєстру вносять виробники та реалізатори пального за допомогою спеціального програмного продукту, розробленого ДФС. Крім того, встановлено порядок подання суб'єктами господарювання інформації до Реєстру та можливість її коригування.

Реалізація постанови дасть можливість здійснювати комплексний контроль за виробництвом та реалізацією пального для забезпечення запобігання ухилення від сплати акцизного податку.