Новини

Що враховуватимуть при формуванні прожиткового мінімуму

28.11.2017 / 16:00

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови від 23.11.2017 р. № 7336 щодо забезпечення формування прожиткового мінімуму відповідно до вимог законодавства та з урахуванням фактичних споживчих цін.

Головним завданням документа є забезпечення реалізації конституційного права громадян на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї шляхом установлення розміру прожиткового мінімуму згідно з вимогами законодавства та з урахуванням фактичних споживчих цін.

Проектом постанови пропонується рекомендувати Кабміну:

при підготовці проекту закону України про Державний бюджет України на відповідний рік забезпечувати формування розміру прожиткового мінімуму на одну особу у розрахунку на місяць та для основних соціальних і демографічних груп населення на основі оновлених наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2016 р. № 780, відповідно до Методики визначення прожиткового мінімуму, затвердженої спільним наказом Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку та Державної служби статистики від 03.02.2017 р. № 178/147/31, і з урахуванням фактичних споживчих цін;

розробити та внести зміни до постанови № 780 «Про затвердження наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення» з метою приведення її норм у відповідність з положеннями Конвенції МОП про основні цілі та норми соціальної політики № 117, зокрема щодо включення витрат на забезпечення житлом, медичним обслуговуванням та освітою до складу наборів;

забезпечити спільно зі сторонами соціального діалогу підготовку узгодженого законопроекту про внесення змін до Закону України «Про прожитковий мінімум» щодо вдосконалення методології визначення прожиткового мінімуму та внести його на розгляд Верховної Ради України до 01.04.2018 р.