Новини

Електронні цифрові ключі: як використовувати

01.12.2017 / 13:00

Чи можливо здійснити процедуру реєстрації в АЦСК ІДД через Інтернет без особистої присутності в центрі?

Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису (далі — ЕЦП) від АЦСК ІДД не передбачає можливості реєстрації заявників через Інтернет. Відповідно до вимог Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі — Регламент) заявник, або його довірена особа мають бути особисто присутніми під час процедури реєстрації. Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД http://www.acskidd.gov.ua у розділі «Реєстрація користувачів».

Який строк дії посилених сертифікатів відкритих ключів від АЦСК ІДД?

Строк дії посилених сертифікатів відкритих ключів, отриманих від АЦСК ІДД, не перевищує двох років з моменту їх формування.

Чи є платними послуги з придбання СГД посилених сертифікатів відкритих ключів у АЦСК ІДД?

Відповідно до п. 2.2 розділу 2 Регламенту АЦСК ІДД здійснює свою діяльність у сфері надання послуг ЕЦП органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям усіх форм власності, іншим суб’єктам господарської діяльності та фізичним особам з можливістю безоплатної видачі посилених сертифікатів. Отже, АЦСК ІДД надає послуги ЕЦП на безоплатній основі.

Які дії підписувача, якщо він втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа?

Якщо підписувач втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, то він повинен звернутись до представництва АЦСК ІДД, в якому отримував послугу ЕЦП, та повторно пройти процедуру реєстрації з одночасним поданням заяви на скасування посиленого сертифіката та пакета реєстраційних документів для відповідної категорії платника податків, перелік яких наведено у розділі 5 Регламенту.

Як перевірити термін дії посиленого сертифіката ЕЦП?

Перевірити термін дії посиленого сертифіката можна за допомогою надійного засобу ЕЦП «ІІТ Користувач ЦСК-1», який можна завантажити на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД у розділі «Програмне забезпечення», вкладка «Надійні засоби електронного цифрового підпису». В меню програми «Переглянути сертифікати» з усього переліку сертифікатів необхідно вибрати сертифікат або додати його за допомогою кнопки «Імпортувати». Для отримання інформації щодо посиленого сертифіката, в тому числі і терміну його дії, слід натиснути на вибраний сертифікат подвійним кліком лівої кнопки миші. Детальну інформацію про посилений сертифікат можна переглянути, обравши пункт «Детальна інформація».

Як перевірити статус сертифіката ЕЦП (чинний, заблокований, скасований)?

Перевірити статус посиленого сертифіката можна за допомогою надійного засобу ЕЦП «ІІТ Користувач ЦСК-1», який можна завантажити на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД у розділі «Програмне забезпечення», вкладка «Надійні засоби електронного цифрового підпису». В меню програми «Переглянути сертифікати» з усього переліку сертифікатів необхідно вибрати сертифікат або додати його за допомогою кнопки «Імпортувати». Для отримання інформації щодо статусу сертифіката слід натиснути «Перевірити». Детальну інформацію про посилений сертифікат можна переглянути, обравши пункт «Сертифікат».

(За матеріалами ГУ ДФС у Чернівецькій області)