Новини

Яка помилка в реквізитах ПН стане причиною її неприйняття в електронному вигляді

01.12.2017 / 17:50

У разі зміни у даних платника ПДВ, що стосуються найменування юридичної особи, і якщо такі зміни не пов’язані з реорганізацією юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу чи перетворення або пов’язані з перетворенням юридичної особи у випадку, визначеному пп. 1 п. 3.15 розділу III Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість від 12.05.2017 р. № 1130, а також у разі зміни прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця при використанні попередніх реквізитів податкової реєстрації такий платник ПДВ зазначає одночасно нове та попереднє найменування (прізвище, ім’я, по батькові).

Водночас відповідно до абзацу першого п. 201.1 ст. 201 розділу V Податкового кодексу на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН) в установлений Кодексом термін.

Перелік обов’язкових реквізитів податкової накладної визначено п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу. Відповідно до пп. «в» п. 201.1 ст. 201 розділу V Кодексу одним із обов’язкових реквізитів, який зазначається у податковій накладній, є повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, — продавця товарів/послуг. При цьому обов’язковий реквізит «повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи» має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання товарів/послуг.

Водночас згідно з п. 201.10 вищезазначеної статті податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що належать до податкового кредиту.

Помилки в реквізитах, визначених абзацом 11 п. 201.1 ст. 201 розділу V Кодексу (крім коду товару згідно УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді.

Отже, у разі якщо в найменуванні платника допущено помилку: «попереднє найменування» замість «нове найменування», така помилка в реквізитах, визначених абзацом 11 п. 201.1 ст. 201 розділу V Податкового кодексу, може бути причиною неприйняття податкових накладних в електронному вигляді.

(Лист ДФС України від 27.11.2017 р. № 2712/ІПК/13-01-12-01-10)