Новини

Земельна децентралізація та новий статус фермерів: новий законопроект

07.12.2017 / 18:00

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект від 06.12.2017 р. № 7363 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних фермерських господарств і деконцентрації повноважень у сфері земельних відносин».

Документом пропонується передати повноваження з розпорядження землями державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів, об’єднаним територіальним громадам (крім розпорядження землями оборони, землями природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, іншими землями, які мають важливе значення для держави), позбавивши цих повноважень Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Повноваження щодо розпорядження рештою земель державної власності, які знаходяться за межами населених пунктів, передбачається передати у розпорядження районних державних адміністрацій. У міру об’єднання територіальних громад зазначені землі передаватимуться у власність таких територіальних громад.

Також планується поширити статус виробника сільськогосподарської продукції на фізичних осіб – підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та включити їх до четвертої групи платників єдиного податку.