Новини

Як анулювати реєстрацію платника ПДВ

12.12.2017 / 16:00

Реєстрація як платника ПДВ діє до дати анулювання реєстрації платника податку, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у разі якщо, зокрема, будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою за суму, визначену ст. 181 Податкового кодексу, за умови сплати суми податкових зобов’язань.

Контролюючий орган анулює реєстрацію особи як платника ПДВ, що подала заяву про анулювання реєстрації, якщо встановить, що вона відповідає вимогам Податкового кодексу.

У разі відсутності законних підстав для анулювання реєстрації контролюючий орган протягом 10 календарних днів після надходження заяви платника податку про анулювання реєстрації подає такому платникові податку вмотивовану письмову відмову в анулюванні реєстрації з поясненнями із зазначеного питання.

Про анулювання реєстрації платника ПДВ контролюючий орган зобов’язаний письмово повідомити особу протягом трьох робочих днів після дня анулювання такої реєстрації.

(За матеріалами ГУ ДФС у Запорізькій області)