Новини

Яким має бути квиток для підтвердження витрат на проїзд у відрядженні

13.12.2017 / 16:40

Якщо в автотранспорті, що здійснює міжміські перевезення, пасажирам видаються квитки, форма яких не відповідає вимогам чинного законодавства, то одночасно з таким квитком пасажиру має видаватись і розрахункова квитанція.

Для підтвердження витрат на проїзд працівника підприємства, що перебував у відрядженні, якщо у квитку на міжміські перевезення реквізити, передбачені п. 2 наказу № 503, вписані від руки або не вказані, необхідно долучити також і відповідну розрахункову квитанцію, видану перевізником.

З приводу здійснення автоперевезень фізичними особами — підприємцями — платниками єдиного податку варто зазначити: фізичні особи — підприємці, які є платниками єдиного податку, відповідно до п. 6 ст. 9 Закону № 265 не застосовують РРО та РК.

Отже, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку, які здійснюють міжміські перевезення, зобов'язані на вимогу пасажира видавати письмовий документ (квиток) за формою, затвердженою наказом № 503.

Водночас зазначаємо, що згідно з п. 15 ст. 3 Закону № 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі, при наданні послуг зобов'язані надавати покупцеві послуг на його вимогу чек або інший письмовий документ, що засвідчує надання послуг, з метою виконання вимог Закону України «Про захист прав споживачів».

(Лист ДФС України від 11.10.2017 р. № 17445/5/99-99-14-05-01-16)