Новини

Якщо нерезидент працює без взяття на облік

15.12.2017 / 16:20

Пунктом 64.5 ст. 64  Податкового кодексу визначено підстави для взяття на облік відокремлених підрозділів іноземної компанії, організації, у тому числі постійного представництва нерезидента.  

У разі встановлення контролюючим органом за результатами податкового контролю ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік складається акт, який надсилається через компетентний орган України до компетентного органу іноземної держави для організації заходів стягнення.

Форма зазначеного акта затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

На виконання вищезазначеної норми Наказом Мінфіну України від 30.10.2017 р. №  892 було затверджено форму акта про встановлення факту ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

(Наказ Мінфіну України від 30.10.2017 р.  № 892)