Новини

Допомога по вагітності та пологах: які вимоги

18.12.2017 / 18:00

Сума допомоги по вагітності та пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою за розмір допомоги, обчислений із мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (ст. 26 Закону № 1105).

При цьому для застрахованих осіб, які протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше шести місяців, установлено обмеження розміру допомоги по вагітності та пологах — виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на час настання страхового випадку (ст. 19 Закону № 1105).

Отже, розмір допомоги по вагітності та пологах визначається з урахуванням норми ст. 26 Закону № 1105; у випадку, коли застрахована особа протягом дванадцяти місяців перед настанням страхового випадку має страховий стаж менше шести місяців, застосовується обмеження відповідно до ст. 19 Закону № 1105.

(Лист Мінсоцполітики України від 29.11.2017 р. № 530/0/86-17)