Новини

Запровадження єдиної Системи фінансової звітності для фінансового сектору

20.12.2017 / 17:00

Очільники Мінфіну України, Нацбанку України, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку та Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо розробки і запровадження Системи фінансової звітності (надання звітності у форматі XBRL), відповідно до якого для фінансового сектору буде впроваджена єдина Система фінансової звітності.

Документом визначено, що основним завданням регуляторів є запровадження в Україні нової Системи фінансової звітності, яка дозволить здійснювати прийом, обробку, перевірку та розкриття фінансової звітності підприємств у єдиному електронному форматі. Основою для роботи Системи слугуватиме стандарт XBRL. Система пропонуватиме єдиний стандарт звітності залежно від видів діяльності компаній і буде обладнана єдиним вікном для її подання.

Передбачається, що її запуск відбудеться у 2019 р., оскільки відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність», підприємства, що становлять суспільній інтерес, зобов’язані складати і подавати фінансову звітність органам державної влади за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі саме за 2019 р.

Зазначена Система фінансової звітності запроваджуватиметься на базі Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до законодавства подавати фінансову звітність у рамках нової Системи будуть підприємства, що становлять суспільний інтерес:

емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів;

банки;

страховики;

недержавні пенсійні фонди;

інші фінансові установи та підприємства, які належать до великих підприємств.