Новини

Якщо зупинено реєстрацію розрахунку коригування: які документи слід подати

21.12.2017 / 19:00

Реєстрація розрахунку коригування в ЄРПН може бути зупинена у порядку, визначеному Кабміном України, у разі відповідності такого розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, установлених відповідно до п. 74.2 ст. 74 Податкового кодексу (п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу).

Письмові пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такого розрахунку коригування в ЄРПН, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такому розрахунку коригування (пп. 201.16.2 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу).

Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, затверджено наказом Мінфіну України від 13.06.2017 р. № 567.

У разі складання розрахунку коригування до податкової накладної у зв'язку із:

зміною ціни товару/послуги — достатньо подати на розгляд комісії договір з контрагентом з додатками, акт звірки розрахунків між контрагентами;

поверненням товарів/послуг особі, яка їх надала, — достатньо подати на розгляд комісії договір з контрагентом з додатками, накладну на повернення товару, товарно-транспортну накладну (за наявності);

поверненням постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг — достатньо подати на розгляд комісії договір з контрагентом з додатками, розрахункові документи (банківські виписки з особових рахунків), які підтверджують сплату коштів покупцем, та повернення коштів постачальником.

Прес-служби ДФС України