Новини

Як оподатковуються лікарняні ФОП

22.12.2017 / 16:20

Дохід у вигляді допомоги по тимчасовій непрацездатності, який виплачується Фондом соціального страхування України не включається до доходу фізичної особи — підприємця, проте оподатковується за загальними правилами, встановленими Податковим кодексом для платників податків — фізичних осіб.

Податковий агент (у даному випадку Фонд), який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку («єдинника»), зобов'язаний утримувати ПДФО (18 %) та військовий збір (1,5 %) із суми такого доходу за його рахунок.

Таким чином, Фонд, який виплачує допомогу по тимчасовій непрацездатності, зобов’язаний виконати функції податкового агента в частині нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету за рахунок таких осіб ПДФО та військовий збір і відобразити зазначену допомогу у формі № 1ДФ.

При цьому суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, отримані фізичними особами — підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, не є базою нарахування ЄСВ.

(Лист ДФС України від 19.12.2017 р. № 3040/Ч/99-99-13-02-03-14/ІПК)