Новини

Поворотна фіндопомога: за яких обставин оподатковується ПДФО

26.12.2017 / 14:00

Основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, а також основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Правовою основою для отримання такої допомоги є договір позики, відносини за яким регулюються статтями 1046 — 1053 Цивільного кодексу.

За зобов’язаннями з визначеним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом строку виконання (частина 5 ст. 261 Цивільного кодексу).

Отже, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується фізичною особою на підставі укладеного договору позики, протягом його строку дії (часу, упродовж якого боржник повинен виконати обов’язок щодо повернення отриманої допомоги), не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

У разі якщо фізичною особою — боржником не виконується зобов’язання у строк, визначений договором, тобто не повертається поворотна фінансова допомога, то сума заборгованості включається до оподатковуваного доходу:

- у разі її прощення кредитором до закінчення строку позовної давності (пп. 164.2.17«д» ст. 164 Податкового кодексу),

- у разі спливу строку позовної давності (пп. 164.2.7 ст. 164 Податкового кодексу).

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Запорізькій області.