Новини

Вимоги до банків щодо проведення валютних операцій клієнтів пом’якшено

27.12.2017 / 15:00

Нацбанк України надав банкам дієві інструменти, за допомогою яких останні можуть самостійно запобігати ризиковій діяльності та управляти ризиками із застосуванням ризик-орієнтованого підходу. За таких обставин посилений контроль з боку Нацбанку за процесом здійснення банками операцій клієнтів утратив свою актуальність.

Пом’якшення вимог також зменшить навантаження на банки в частині статистичної інформації, що надається ними до Нацбанку. Зокрема, скасовується норма щоденного надсилання банками до Нацбанку інформаційного файла #2C, який був запроваджений Нацбанком з вересня 2014 р. Інформація про валютні операції клієнтів надаватиметься банками до Нацбанку за оновленими формами статистичної звітності відповідно до Правил організації статистичної звітності, що подається до Нацбанку України, затверджених власною постановою від 01.03.2016 р. № 129.

Крім того, відміняється обов’язкове засвідчення печаткою копій документів, наданих клієнтами до банку для здійснення валютних операцій.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління Нацбанку України № 135 від 21.12.2017 р. «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Нацбанку України», яка набирає чинності з дня, що настає за днем її офіційного опублікування. Норми, які скасовують інформаційний файл, набирають чинності з 01.01.2018 р.