Новини

Як «єдиннику» обрати квартальний звітний період

28.12.2017 / 12:20

Відповідно до п. 202.2 ст. 202 Податкового кодексу платник єдиного податку може обрати квартальний звітний податковий період. При цьому потрібно подати заяву до контролюючого органу про вибір квартального податкового періоду разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року. Такий квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.

У заяві, зокрема, зазначається: «Відповідно до п. 202.2 ст. 202 розділу V Податкового кодексу обираємо квартальний податковий період, починаючи з 01 січня 20__ року. При цьому повідомляємо, що є платником єдиного податку за ставкою ____ відсотків з _____ кварталу 20__ року» (форму заяви наведено в додатку 1 до Порядку, затвердженого наказом Мінфіну України від 28.01.2016 р. № 21).

Таким чином, платник єдиного податку, який обирав квартальний звітний податковий період, у заяві має зазначити відомості щодо дати, з якої було обрано такий звітний період, дату, з якої він перебуває на єдиному податку, і ставку єдиного податку на дату подання заяви.

Квартальний звітний (податковий) період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року до кінця такого року або до переходу платника податку, який застосовував спрощену систему оподаткування, на сплату інших податків і зборів.

У разі якщо платник податку разом із декларацією з ПДВ за наслідками останнього звітного податкового періоду календарного року не подав до контролюючого органу, у якому перебуває на обліку, вищезазначеної заяви, такий платник зобов’язаний з першого звітного (податкового) періоду наступного календарного року застосовувати місячний звітний (податковий) період.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Тернопільській області.