Новини

Документи, які набрали чинності сьогодні (28.12.2017 р.)

28.12.2017 / 17:40

З 28.12.2017 р. набрала чинності постанова Правління Нацбанку України від 26.12.2017 р. № 142, якою  затверджено зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, відповідно до яких пом’якшено вимоги до процедури переміщення банківських металів через митний кордон України.

Документом скасовано вимогу щодо наявності індивідуальних ліцензій Нацбанку на вивезення фізичною особою банківських металів вагою, що перевищує 500 г. Дозвіл на вивезення банківських металів у такому обсязі буде можливий за умови письмового декларування митному органу та на підставі документів, що підтверджують придбання цією особою банківських металів в уповноважених банках та/або Нацбанку в повному обсязі.

Водночас скасовується вимога щодо необхідності отримання юридичними особами спеціального дозволу Нацбанку на ввезення банківського металу, виготовленого нерезидентом за договором про перероблення давальницької сировини, якщо ці банківські метали в повному обсязі продаються Нацбанку. Достатньо лише наявності договору, на підставі якого здійснювалась переробка, а також договору на поставку банківських металів Нацбанку.