Новини

Оновлено порядок реєстрації платіжних систем

29.12.2017 / 13:10

Постановою Правління Нацбанку України від 21.12.2017 р. № 139 щодо затвердження Змін до Положення про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури оновлено порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури.

Документом передбачено:

  • зміну підходів до процедури розгляду Нацбанком документів платіжних організацій платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури;
  • доповнення переліку документів, які подаються до Нацбанку для отримання дозвільних документів анкетою, яка передбачає розкриття інформації про заявника, його фінансовий стан, фінансові зобов’язання, ділову репутацію; інформацію про керівників юридичної особи, відносини заявника з іншими особами;
  • можливість сумісності платіжних систем: двох внутрішньодержавних платіжних систем, міжнародної платіжної системи-резидента з міжнародною платіжною системою-резидентом/нерезидентом, внутрішньодержавної платіжної системи-резидентом з міжнародною платіжною системою-резидентом (за умови, що переказ коштів за участю цих систем здійснюється виключно на території України).
  • спрощення порядку узгодження умов та порядку діяльності операторів послуг платіжної інфраструктури;
  • встановлення можливості Нацбанку відмовити у реєстрації та скасувати реєстрацію платіжних систем та їх учасників у разі застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, зважаючи, зокрема, на вимоги Указу Президента України від 15.05.2017 р. № 133/2017 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28.04.2017 р. «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».