Новини

Порядок використання рахунків умовного зберігання змінено

02.01.2018 / 16:00

Постановою Правління Нацбанку внесено зміни до деяких нормативно-правових актів Нацбанку України.

Документом приведено нормативно-правову базу у відповідність до змін, які відбулися останнім часом у законодавстві України, в тому числі для повноцінного запровадження рахунків умовного зберігання (ескроу).

Відповідно, врегульовано порядок використання ескроу рахунків іноземними інвесторами при проведенні інвестиційної діяльності в Україні. Так, іноземним інвесторам надається право використовувати ескроу рахунки для здійснення будь-яких іноземних інвестицій в Україну (купівля/продаж нерухомості, корпоративних прав, цінних паперів  тощо).

Спрощено порядок купівлі іноземної валюти за операціями з повернення іноземних інвестицій у зв’язку з продажем іноземним інвестором акцій за процедурою «сквіз-аут».

Передбачено можливість надання уповноваженими банками експортних кредитів в іноземній валюті іноземним покупцям товарів українського походження. Діюча редакція нормативно-правової бази Нацбанку передбачає вимогу щодо надання уповноваженим банком-кредитором зовнішніх кредитів в іноземній тільки іноземним банкам-позичальникам.

(Постанова Правління Нацбанку від 28.12.2017 р. № 147)