Новини

Нова пошукова система від Нацбанку: які переваги

04.01.2018 / 13:00

Нацбанком України продовжено уніфікування підходів до ліцензування небанківських фінансових установ (далі — НФУ). У межах цієї роботи створено та оприлюднено на сайті Нацбанку пошукову систему «Інформація про видані ліцензії небанківським фінансовим установам та іншим юридичним особам (крім банків)».

Нова пошукова система дає змогу своїм користувачам самостійно формувати та завантажувати інформацію про видану небанківській фінансовій установі генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій, а також перевіряти чинність таких ліцензій.

Зокрема, пошук ліцензій у цій системі здійснюється за:

найменуванням небанківської фінансової установи;

кодом НФУ за ЄДРПОУ;

датою та номером виданої генеральної ліцензії НФУ на здійснення валютних операцій;

видом валютної операції.

Систему розроблено відповідно до вимог Положення про порядок надання небанківським фінансовим установам, національному оператору поштового зв’язку генеральних ліцензій на здійснення валютних операцій, затвердженого постановою Правління Нацбанку від 21.12.2017 р. № 137, яким внесено зміни до деяких власних нормативно-правових актів.

Положенням передбачено видачу генеральної ліцензії шляхом внесення облікового запису до електронного реєстру та надано можливість небанківським фінансовим установам формувати витяг із такого реєстру за допомогою веб-сайта Нацбанку.