Новини

Товар оплачено сертифікатом: що зазначати у чеку

09.01.2018 / 10:20

Форми і зміст розрахункових документів, які повинні видаватися при здійсненні розрахунків суб'єктами господарювання для підтвердження факту продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів у сфері торгівлі, ресторанного господарства та послуг затверджені наказом Мінфіну України від 21.01.2016 р. № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов’язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)».

Наказом визначено низку обов’язкових реквізитів, які має містити розрахунковий документ, та вимоги до позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит тощо), при цьому під «тощо» можна позначати форму оплати — «сертифікат».

Якщо проведено розрахунок за попередньою (авансовою) оплатою за товар (послугу), то такий розрахунок має проводитися через РРО із зазначенням у касовому чеку, наприклад «сертифікат». У разі повернення товару (послуги) у касовому чеку вказується сума використаного «сертифіката».

Лист ДФС України від 26.12.2017 р. № 3144/6/99-99-14-05-01-15/ІПК