Новини

Часове обмеження в 24 години перебування за кордоном планують відмінити

12.01.2018 / 16:10

У Верховній Раді України 11.01.2018 р. за № 7484 зареєстровано проект закону «Про внесення змін до п. 196.1.18 Податкового кодексу України» (щодо виключення часових обмежень).

Податковим кодексом установлено, що не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною  особою, яка була відсутня в Україні більше ніж 24 години та яка в'їжджає в Україну не частіше одного разу впродовж 72 годин. А також увезення на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі товарів (крім підакцизних товарів та особистих речей), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 50 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, через інші, ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України фізичною особою, яка була відсутня в Україні менше ніж 24 години або яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин.

Законопроектом запропоновано скасувати обмеження перебування закордоном, у зв’язку з яким на фізичну особу покладається необхідність перебування за межами України понад 24 години.

Метою документу є забезпечення реалізації конституційного права законослухняних осіб повертатися в Україну без установлення часового обмеження їх перебування за межами України.