Новини

Реєстр великих платників податків: які зміни внесено

15.01.2018 / 14:00

У Мін’юсті України 26.12.2017 р. за № 1562/31430 зареєстровано наказ Мінфіну України, яким затверджено зміни до порядку формування Реєстру великих платників податків.

Відповідно до документа, рішення ДФС про зміну основного місця обліку та переведення на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження великих платників податків (далі — ВПП), чи іншого контролюючого органу надсилаються ВПП, які не подали в установлені терміни заяву про взяття на облік до відповідного контролюючого органу, у вигляді повідомлення засобами електронного зв'язку в електронній формі на електронну адресу, з якої надіслана остання прийнята ДФС податкова звітність, з використанням електронно-цифрового підпису з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу, або на паперовому носії поштовим відправленням з повідомленням про вручення за формою № 2-ВПП.

Платник податків, який перебуває на обліку в контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП та не включений до Реєстру ВПП на наступний календарний рік, переводиться на облік до контролюючого органу за його місцезнаходженням з початку нового календарного року, крім випадків, коли:

стосовно платника податків прийнято рішення про припинення;

платник податків має перспективи досягнення критеріїв ВПП (такі платники податків можуть обліковуватись у контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП, не більше одного календарного року).

Зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків проводиться за заявою за формою № 1-ОПП.

У разі реорганізації ВПП шляхом злиття, приєднання, перетворення новоутворений платник податків (правонаступник) зобов'язаний стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП, за основним місцем обліку ВПП, який був реорганізований.

У разі зміни місцезнаходження, пов'язаної із зміною адміністративно-територіальної одиниці, платника податків, що належить до категорії ВПП, такий платник податків може бути переведений на обслуговування до іншого контролюючого органу, що здійснює супроводження ВПП, з початку календарного року, що настає за роком, у якому проведено державну реєстрацію зміни місцезнаходження. Зняття з обліку/взяття на облік ВПП проводиться за заявою (форма № 1-ОПП) відповідно до загальних процедур, визначених цим Порядком.

Наказ набирає чинності з дня опублікування.

(Наказ Мінфіну України від 06.12.2017 р. № 1003)