Новини

Узгоджені суми ПДВ, зазначені в Тимчасовому реєстрі, планують відшкодовувати

18.01.2018 / 16:30

17.01.2018 р. Урядом ухвалено законопроект, який урегульовує питання щодо відшкодування ПДВ для платників податків, які подали заяви до 01.02.2016 р. і не отримали бюджетного відшкодування.

Законопроектом передбачено відшкодування узгоджених сум ПДВ, зазначених у Тимчасовому реєстрі, у хронологічному порядку в межах сум, визначених законом про держбюджет на відповідний рік. Розподіл сум відшкодування ПДВ між Тимчасовим реєстром та Реєстром заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ здійснюватиметься Кабінетом Міністрів України.

Водночас документ урегулює питання повернення сум ПДВ, заявлених до бюджетного відшкодування до 01.02.2016 р., за якими станом на 01.01.2017 р. органами ДФС було відмовлено у бюджетному відшкодуванні (платник податку не мав права на отримання бюджетного відшкодування) та по яких набуло чинності рішення суду на користь платника податку щодо такого бюджетного відшкодування.

Таким чином, даний законопроект забезпечить рівні умови платникам податків під час застосування положень Податкового кодексу з питань відшкодування сум ПДВ з держбюджету за заявами, включеними до Тимчасового реєстру, та заявами, по яких закінчено процедури адміністративного, судового оскарження.