Новини

Перетин митного кордону: яким буде механізм контролю

19.01.2018 / 11:00

Станом на 15.01.2018 р. митницями ДФС було проадміністровано митних платежів по операціям з ввезення фізичними особами товарів на митну територію України на суму 4,2 млн грн (за аналогічний період 2017 р. — 3,3 млн грн).

Для забезпечення виконання нових норм Податкового кодексу, які набули чинності з 01.01.2018 р., митниці мають бути забезпечені оперативною інформацією про перетин державного кордону громадянами в усіх пунктах пропуску через державний кордон.

Обов’язок з надання інформації посадовими особами органів охорони державного кордону про громадян, які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, встановлено ст. 374 Митного кодексу.

Водночас нормативне врегулювання переміщення товарів фізичними особами, які були відсутні в Україні менше ніж 24 год або які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом 72 год, Митним кодексом не передбачено.

Для законодавчого врегулювання виконання норм Податкового кодексу необхідно найближчим часом внести відповідні зміни до Митного кодексу України. Нещодавно ДФС проведено нараду з Державною прикордонною службою України, де були розроблені механізми для оперативного вирішення ситуації.

Так, було вирішено здійснювати обмін такою інформацією поетапно.

Перший етап — перехідний період (до запровадження обміну інформацією в онлайн-режимі) запроваджується на місцевому рівні взаємодії, тобто здійснення відміток про інформацію в контрольних талонах.

Другий етап — інформування щодо громадян, які перетинають митний кордон України в онлайн-режимі.

Крім того, вирішено ДФС та ДПСУ доопрацювати власні програмні комплекси для забезпечення обміну інформацією в режимі онлайн строком до 15.02.2018 р.

Прес-служба ДФС України