Новини

Публічні закупівлі: систему моніторингу вдосконалюватимуть

24.01.2018 / 15:30

Президент України підписав законопроект № 4738-д від 30.03.2017 про вдосконалення системи моніторингу публічних закупівель.

Новий закон зобов’язує замовників реагувати на рекомендації і зауваження Державної аудиторської служби України (ДАСУ) в обов’язковому порядку. Технічно це буде втілено завдяки інтеграції ProZorro з системою ризик-індикаторів, які  автоматично шукатимуть підозрілі тендери, виділятимуть їх і відразу відправлятимуть на перевірку ДАСУ.  Окрім сигналів від системи ризик-індикаторів, приводом для перевірки закупівлі стануть звернення громадських активістів, журналістів або представників органів влади та місцевого самоврядування. Аудитори ДАСУ зможуть перевірити будь-яку закупівлю  і за власною ініціативою.

Аудитори ДАСУ матимуть окремий «кабінет» у системі, й усі їхні дії у процесі моніторингу публікуватимуться в системі. Наприклад, рішення про початок перевірки оприлюднюватиметься на ProZorro протягом двох днів з моменту його прийняття. На відміну від скарг до Антимонопольного комітету України, рішення ДАСУ про початок перевірки не зупинятимуть перебіг закупівлі. Строк проведення моніторингу — до 15 робочих днів. Під час перевірки фахівці ДАСУ зможуть вести діалог із замовником через систему ProZorro, який буде доступний для перегляду всім відвідувачам.

Замовник матиме три робочі дні на відповідь та аргументацію і зможе надати роз'яснення щодо своїх дій або бездіяльності. Якщо замовник не усуне порушення та не аргументує своїх дій, ДАСУ зможе прийняти рішення про проведення комплексної перевірки закупівлі відповідно до Закону «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні»  та накласти відповідні штрафи за рішенням суду.

Закон набере чинності з дня, що настає за днем його опублікування.

Прес-служба Мінекономрозвитку