Новини

Показник SПеревищ: як розрахувати

24.01.2018 / 16:20

Зважаючи на те, що органи ДФС виконують сервісні функції, звертаємо увагу на неприпустимість відповідей у роз’ясненні з посиланням на ДФС як адміністратора СЕА ПДВ.

Показник SПеревищ — це загальна сума перевищення податкових зобов’язань, зазначених у поданих податкових деклараціях з урахуванням поданих уточнюючих розрахунків до них, над сумою податку, що міститься в складених таким платником податкових накладних і розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Основною причиною оскарження показника SПеревищ є допущені платниками методологічні помилки при заповненні та поданні податкової звітності з ПДВ.

Такі помилки підлягають виявленню та опрацюванню під час проведення камеральних перевірок.

Слід наголосити, що показники SПеревищ розраховуються виключно на підставі даних податкової звітності з ПДВ та ЄРПН, а отже, підстави, які призвели до виникнення такого показника, підлягають аналізу у контролюючому органі за місцем податкового обліку.

Детально про алгоритм обчислення показника SПеревищ в СЕА з урахуванням змін, унесених до програмного забезпечення, йдеться у додатку 2 до листа ДФС України від 11.01.2018 р. № 968/7/99-99-12-03-01-17 «Щодо проведення роз’яснювальної роботи».

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Тернопільській області.