Новини

Куди подавати декларацію про майновий стан і доходи переселенцю

25.01.2018 / 15:00

У зв’язку з ситуацією, яка склалася у Донецькій та Луганській областях, функціональні обов’язки з обслуговування громадян-переселенців покладаються у межах компетенції на територіальні органи, які знаходяться на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Податковим кодексом передбачено, що у разі необхідності фізичні особи — платники податків зобов’язані подавати контролюючим органам відомості про зміну даних, які вносяться до облікової картки протягом місяця з дня виникнення таких змін шляхом подання відповідної заяви за формою та у порядку, визначеними центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків, затвердженого наказом Мінфіну України від 29.09.2017 р. № 822, фізичні особи — платники податків зобов’язані інформувати контролюючі органи про зміну даних шляхом подання заяви за формою № 5ДР.

Таким чином, платник податку — переселенець, який уніс відомості про зміну місця проживання, відповідно до Закону № 1382, подає декларацію про майновий стан і доходи до контролюючого органу за місцем його реєстрації як тимчасового переселенця за умови подання заяви за формою № 5ДР.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Закарпатській області.