Новини

Для кого скорочується тривалість роботи перед святами

29.01.2018 / 13:00

Відповідно до ст. 53 Кодексу законів про працю напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у ст. 51 Кодексу, скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. При цьому оплата праці провадиться в розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.

Однак режим роботи на умовах неповного робочого часу передбачає оплату праці пропорційно до відпрацьованого часу чи залежно від виробітку (ст. 56 Кодексу). Тобто такій категорії працівників оплату здійснюють за фактично відпрацьований час. Тому зменшення кількості відпрацьованих годин напередодні святкових і неробочих днів для них у такому випадку потягне за собою зменшення розміру оплати праці.

Тому скорочення роботи перед святами передбачено тільки для працівників з установленою законодавством нормою тривалості робочого часу 40 год на тиждень.

Однак якщо працівник працює на умовах неповного робочого тижня і в передсвятковий день тривалість його робочого часу складає 8 год, цього дня доцільно скороти тривалість роботи на одну годину.

(Лист Мінсоцполітики України від 22.12.2017 р. № 2960/0/107-17/284)