Новини

Розраховуємо лікарняні та декретні за договорами ЦПХ: рекомендації Мінсоцполітики

30.01.2018 / 11:00

Фінансування матеріального забезпечення для осіб, які працюють за договорами ЦПХ, пропонується здійснювати на підставі заяви-розрахунку, форма якої встановлена Порядком фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою правління Фонду від 22.12.2010 р. № 26.

Механізм обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку страхових виплат визначено Порядком обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Зокрема, обчислення середньоденного доходу для розрахунку страхових виплат особам, які працюють за договорами ЦПХ, може здійснюватися відповідно до абзацу першого п. 2 та п. 3 Порядку № 1266 за місцем здійснення діяльності за договорами ЦПХ, під час дії якого настав страховий випадок.

У випадку коли застрахована особа одночасно здійснює декілька видів діяльності (працює на умовах трудового договору, договору ЦПХ, є ФОП тощо), розрахунок допомоги має здійснюватися окремо за кожним місцем діяльності аналогічно, як це визначено п. 30 Порядку № 1266 для осіб, які працюють за сумісництвом.

Середній дохід для розрахунку допомоги по вагітності та пологах і допомоги по тимчасовій непрацездатності обчислюється страхувальниками на підставі відомостей, що включаються до Звіту з ЄСВ, що подаються до ДФС (п. 32 Порядку № 1266).

Отже, розрахунок матеріального забезпечення для осіб, які працюють за договорами ЦПХ, має здійснюватися після подання Звіту з ЄСВ за місяці розрахункового періоду.

З метою контролю за використанням коштів Фонду соціального страхування до заяви-розрахунку пропонується додавати копію таблиці 5 «Відомості про трудові відносини осіб» Звіту з ЄСВ щодо договору ЦПХ, під час дії якого настав страховий випадок.

Зазначимо, що обчислення страхового стажу для розрахунку страхових виплат повинно здійснюватися за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

(Лист Мінсоцполітики від 17.12.2017 р. № 571/0/86-17/218)