Новини

Постачання обладнання з інстальованою програмною продукцією: як оподаткувати

30.01.2018 / 16:00

Операції з постачання систем та/або устаткування/обладнання, невід'ємною складовою яких є програмна продукція, не віднесені до операцій з постачання товарів і послуг, до яких застосовуються податкові пільги з ПДВ. Відповідно при здійсненні таких операцій платники податків зобов'язані здійснювати нарахування та сплату ПДВ за такими операціями на загальних підставах, визначених для поставки товарів та послуг в Україні.

Лише у разі якщо програмна продукція була поставлена підприємством-постачальником як окремий елемент поставки і на таку продукцію передано право власності (згідно з договором про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності), така операція звільняється від оподаткування ПДВ як операція з постачання програмної продукції відповідно до п. 26 і підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу.

Таким чином, у разі якщо програмне забезпечення, яке інстальоване на устаткуванні спеціального призначення, є невід’ємною його частиною та не виділено як окремий елемент поставки, а також на таке програмне забезпечення не передано право власності, то операція з постачання такого устаткування (у якому міститься програмне забезпечення) для цілей оподаткування ПДВ розглядається як одна операція, яка підлягає оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою.

(Лист ДФС України від 17.01.2018 р. № 188/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)