Новини

Звіт про оціночну вартість об’єкта нерухомості: чи обов’язково реєструвати в Єдиній базі даних

31.01.2018 / 13:20

Дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку згідно із законом (п. 172.3 ст. 172 Податкового кодексу).

Змінами, внесеними Законом № 2245-VIII до п. 172.3 ст. 172 Кодексу, передбачено, що звіт про оціночну вартість об’єкта нерухомого майна має бути обов’язково зареєстрований в Єдиній базі даних звітів про оцінку.

Єдина база даних звітів про оцінку забезпечує розміщення, створення, зберігання та оприлюднення всієї інформації про об’єкт нерухомості та його вартість, електронне визначення оціночної вартості, автоматичний обмін інформацією і документами з авторизованими електронними майданчиками та користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет.

Порядок ведення Єдиної бази даних звітів про оцінку затверджується Фондом держмайна України. Внесення інформації зі звітів про оцінку до Єдиної бази даних звітів про оцінку здійснюється суб’єктами оціночної діяльності через авторизовані електронні майданчики.

Аналогічне роз’яснення викладено у повідомленні ГУ ДФС у Київській області.