Новини

Як обліковуються великі платники податків

01.02.2018 / 17:00

Структурний підрозділ ДФС України, за яким закріплено функцію супроводження Реєстру великих платників податків (далі — Реєстр ВПП), відповідно до власного наказу про затвердження Реєстру ВПП на наступний календарний рік до 15 жовтня формує електронне повідомлення про включення його до Реєстру ВПП на наступний календарний рік з використанням електронно-цифрового підпису, з дотриманням вимог законодавства щодо електронного документообігу та направляє на електронну адресу, з якої надіслана остання прийнята ДФС податкова звітність, або надсилає на паперовому носії поштовим відправленням за формою № 1-ВПП, наведеною в додатку 2 до Порядку формування Реєстру ВПП, затвердженого наказом Мінфіну України від 21.10.2015 р. № 911, з повідомленням про вручення.

ВПП, які не обліковуються в контролюючих органах, що здійснюють супроводження ВПП, зобов’язані не пізніше 15 листопада поточного року подати заяви за формою № 1-ОПП.

Стосовно ВПП, які не подали до відповідного контролюючого органу заяви за формою № 1-ОПП у визначений п. 3 розділу ІІІ Порядку строк, ДФС приймає рішення про зміну основного місця обліку та переведення на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження ВПП, чи іншого контролюючого органу.

Платник податків, який перебуває на обліку в контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП та не включений до Реєстру ВПП на наступний календарний рік, переводиться на облік до контролюючого органу за його місцезнаходженням з початку нового календарного року, крім випадків, коли:

стосовно платника податків прийнято рішення про припинення;

платник податків має перспективи досягнення критеріїв ВПП (такі платники податків можуть обліковуватись у контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП, не більше одного календарного року).

Зняття з обліку/взяття на облік такого платника податків проводиться за заявою за формою № 1-ОПП.

ЗІР 119.07