Новини

Відшкодування пільг і субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг

01.02.2018 / 17:50

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 р. № 951 внесено зміни до Порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256, та запроваджено новий механізм перерахування субвенцій.

Пунктом 5 цього Порядку визначено, що підприємства — надавачі послуг з постачання електроенергії, транспортування, розподілу та постачання природного газу, послуг з тепло-, водопостачання і водовідведення, послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, доставки громадянам повідомлень про призначення субсидій готують реєстри обсягів спожитих енергоносіїв та наданих послуг, що підлягають перерахуванню, відповідно до фактичних обсягів спожитих енергоносіїв та надання послуг, але не вище обсягів нарахованих сум пільг і субсидій.

З метою прискорення переходу на монетизацію пільг та субсидій на рівні домогосподарств розрахунки з об’єктами співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельними кооперативами здійснюються через рахунки, відкриті в установах банків, а з бюджетними установами — через спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Казначейства.

Зазначено, що до внесення змін до цього Порядку Казначейству слід здійснювати перерахування частини субвенції згідно із нормативом, встановленим Мінфіном для здійснення розрахунків з квартальної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, у межах фактичних зобов’язань відповідних бюджетів, що надаються на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 р. № 256.

(Лист Мінфіну України від 30.01.2018 р. № 05120-14-10/2545)