Новини

Які обов’язки у податкового агента

02.02.2018 / 12:00

Податковий агент при поданні відомостей про суми будь-якого доходу, нарахованого на користь фізичної особи за формою № 1ДФ, повинен відобразити реєстраційний номер облікової картки платника податку (далі — РНОКПП) або серію та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта).

У рядку «Військовий збір» розділу II «Оподаткування процентів виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» відображаються загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору в грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками).

Водночас оскільки фізичні особи зобов’язані подавати юридичним особам інформацію про РНОКПП в усіх документах, які містять інформацію про об’єкти оподаткування фізичних осіб, то для уникнення порушень вимог норм Податкового кодексу та забезпечення повноти виконання функцій податкового агента щодо відображення нарахованого доходу у формі № 1ДФ потрібно привести у відповідність із чинним законодавством реквізити відомчих документів.

Крім того, особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету ПДФО з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за його рахунок (пп. «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу).

У разі неутримання та/або несплати (неперерахування) ПДФО до або під час виплати доходу на користь платника податків до податкового агента буде застосовуватися фінансова та адміністративна відповідальність і нараховуватися пеня.

(Лист ДФС України від 23.01.2018 р. № 263/6/99-99-13-01-01-15/ІПК)