Новини

Оподаткування транспортно-експедиторських послуг: якщо перевізник не платник ПДВ

06.02.2018 / 14:20

Відповідно до пп. «а» пп. 195.1.3 п. 195.1 ст. 195 Податкового кодексу операції з міжнародного перевезення пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом оподатковуються за нульовою ставкою.

У випадку залучення експедитором до міжнародного перевезення вантажів перевізників чи інших учасників транспортно-експедиторської діяльності нульова ставка, визначена зазначеним пунктом Кодексу, застосовується саме такими перевізниками чи іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.

При цьому відповідно до вимог п. 189.4 ст. 189 Кодексу при отриманні коштів від замовника чи за датою оформлення документів, що підтверджують факт здійснення міжнародного перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора виникає податкове зобов'язання з ПДВ на суму перевезення за ставкою 0 %, якщо перевізник є резидентом — платником ПДВ, та на суму наданих такому замовнику експедиторських послуг за ставкою 20 % (якщо замовник послуг зареєстрований на території України як суб'єкт господарювання).

У випадку коли перевізник-резидент не є платником ПДВ, податкові зобов'язання у експедитора на вартість послуг з перевезення не виникають і податкова накладна на вартість таких послуг не складається.

(Лист ДФС України від 29.01.2018 р. № 312/6/99-99-15-03-02-15/ІПК)